PDA

View Full Version : ΛΙΣΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ!!

BoNito
15-11-2005, 17:57
Μιας και πλησιαζουν τα γενεθλια μου αποφασισα να κανω ενα παρτακι :) !!!Τ!Βασικα θα βαλω 2Χ400watt ηχεια σε χωρο 10χ5(μετρα)!Θα τους καψω τα αυτια!το προβλημα μου ειναι οτι εχω πολλα τραγουδια αλλα δεν πιστευω να τους αρεσουν!Θα ηθελα ο καθενας να μου λεει τιτλους τραγουδιων (ελληνικα και ξενα) τα οποια θα ακουγονται απο τους περισσοτερους!ΔΕν με ενδιαφερει αν θα ειναι ποιοτικα αλλα να κανουνε "μανουρα ¨!!(αν εχει καποιος τι δινατοτητα να μου στειλει κανα κομματι παραξενο που δεν θα μπορω να το βρω θα χαρω πολυ) :042: !!!Ευχαριστω !!

loner
15-11-2005, 21:05
Να τους καψεις; Μπορω να σου πω ενα cdακι που θα τους κανει ολους να φευγουν αρον-αρον. Hellhammer - Apocaliptic Raids.... Μεχρι και τα κουνουπια δεν θα αντεξουν αυτο το πραγμα..... :)
Αν εκανα παντως εγω παρτυ θα εβαζα μονο 80's.... A, και Scorpions να πιασουμε και τιποτα.... :)

apoulakos
15-11-2005, 21:19
Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις ένα καλό dj...

soler
15-11-2005, 22:43
Μεταφέρθηκε στην σωστή κατηγορία.

PaPa-ZorD
16-11-2005, 01:06
΄Αμα βάλεις κ εμπορικά βάλε κ το The DriLL

BoNito
16-11-2005, 01:10
Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις ένα καλό dj...θα ερθεις να παιξεις?λολ!Πειτε μου και αλλα!

Mooger_Fooger
16-11-2005, 10:47
μπεσ σε κανα site της planetworks εκει αν δεν κανω λαθος εχει να ακους καποια εμπορικα που εχουν κυκλοφορισει στις συλογες τους μπορεις να δεις κ τα τραγουδια που εχει καθε CD ωστε να παρεις ιδεες..

adagio
16-11-2005, 19:06
Κατά τη γνωμη μου 3 είναι τα βασικα συστατικα της επιτυχιας ενός πορτυ.
1.μοιρασμενο κόσμο
2. Άφθονο αλκοόλ το οποιο θα είναι σε ευκολα προσβασιμη θεση και θα μοιραζεται κατά διαστηματα σε σφηνακια στο κοσμο,ετσι ώστε και αυτοι που δεν εχουν πει ,να πιουν με το ζορι…
3.Καλη μουσικη
Οσο για το τελευταιο εγω θα σου προτεινα για αρχη μερικα εμπορικα όπως
From paris to berlin
Doctor Pressure
Lift me up (mylo RMX)
My My My Arman Van Helden
Self control Antoine Clamaran
Call on me
Naked DJ Raw
The Drill
Crazy Paris
Flashdance
Stupid Disco
Thrill me
San Salvador
Calinda
Into your Eyes Arman Van Helden
gimme_gimme_gimme
Heavenly Didier Sinclair
και γενικα ψαξε Junior Jack Arman Van Helden Robbie Rivera.

Μετα μπορεις να βαλεις όπως ειπε και ο Loner 80s και eurotechno 90s
Ψαξε γενικα
Modern Talking ,Cappela,Alphaville,10000 maniacs,Corona,Felix,Dr Alban 2unlimited(όπωσδηποτε) Snap.

Κατοπιν μπορεις να κανεις κατι σε πιο γενικο και απροσδιοριστο
Όπως
Jerk it out
I was made for loving you
Boys don’t Cry
If I had a hammer
One way or another
Jump around
It’s like that
Κανενα τραγουδακι από beatles
Αλλα μαλλον όλα αυτά πανε καλυτερα για πιο νωρις

Στα παρακατω καλο είναι να εχει φτιαχτει λιγο ο κοσμος
Κανενα αποκριατικο
Πατρινο καρναβαλι
Τα παπακια
Χορευουμε ska ska shou shou

Απαραιτήτως
Ημισκουμπρια Discoteque
Μοdern Fears σε θελω

Μετα επειδη όπως και να το κανουμε οι Ελληνες κατά ένα μεγαλο ποσοστο το γουσταρουμε το Ελληνικο καλο θα ηταν να συνεχισεις με τετοια και γιατι όχι και καμια ζεμπεκια στο τελος αν το ζηταει ο κοσμος.

Τωρα αυτή η σειρα δεν είναι και απαραιτητα η καλύτερη αλλωστε στα παρτυ δεν υπαρχουν κανονες αποκλειεται ολοι να γουσταρουν το κάθε κομματι οποτε καλο είναι να πιασεις ένα μεγαλο φασμα για να ικανοποιηθούν όλοι.
Αντε καλα να περάσετε!!!

Indiana
16-11-2005, 19:18
εγώ θα πρότεινα να βρεις το
Ministry of Sound Annual 2006 πολύ καλό
χώσε και λίγο r'n'b,rap, hip hop ενδιάμεσα....(snoop doggy dogg, 50cent, Black eyed peas.....)
Madonna-Hung up που είναι και επίκαιρη
PRODIGY

ελληνικά: πετρέλη, ζήνα, πλούταρχο, Μαζωνάκη....έχεις πολλές επιλογές

kerneld
16-11-2005, 23:56
Ενναλακτικά, μπορείς να βρείς κανά μαυρούκο σε καμιά πλατεία και να τον ρωτήσεις τι cdάκια πουλάει περισσότερο αυτή την εποχή.

Δεν νομίζω να βρεις καλύτερο top-20. Εγγύηση λέμε, ποιό billboard και μ@λ@κίες....

@adagio,
εξαιρετικά τεκμηριωμένο και τοποθετημένο επί του θέματος σε βρίσκω.
Το Post σου το τύπωσα για περαιτέρω αρχειοθέτηση/μελέτη/αναφορά.

Nemesis
18-11-2005, 01:26
Καλύτερα ψάξε στο www.mp3.com και στο Music section του Yahoo! για top20 και ό,τι άλλο θέλεις.

BoNito
18-11-2005, 16:22
Σας ευχαριστω ολους....!!!!!!

Εvo8-By-m-diox
23-11-2005, 22:07
Δεν είμαι σίγουρος άμα το έκανες το πάρτι αλλα καλού κακού θα σου προτείνω μερικά...
1.Το The Drill(όπως προαναφέρθηκε)
2.Naked
3.Gets Νοh
4.Ελληνικό για πολύ γέλιο "Πιτσιρικα"
5.Disco Inferno
αυτά είναι διαφορα τραγούδια που ακούγονται παρα πολύ ελπίζω άμα δεν το έκανες να βοήθησα...!!