PDA

View Full Version : kino+πρόγραμμα διαλογής.

aspirin
29-01-2006, 23:50
αυτό που ζητάω είναι ψιλοκουφό. Θέλω ένα πρόγραμμα που να του περνάω τις κληρώσεις της ημέρας ας πούμε κ να μου εμφανίζει μία μία τις κληρώσεις σαν να την έβλεπες στη τηλεόραση του πρακτορείου. Θέλω δηλαδή να έχω μια ιδέα πως διατάσσονται τα νούμερα σαν σχήματα. Δηλαδη αν πιάνουν γωνίες κ τα σχετικά....

fsbmaniac
08-02-2006, 23:16
φιλε το εχω πσαξει το θεμα πολυ... δεν λειτουργει με σχηματα οχι δηλαδη σαν πρωτευονστοιχειο στην διαδικασια κληρωσης.κανεισ δεν προκειται να σπασει τον αλγοριθμο του κινο διοτι δεν υπαρχει !! αν θελεισ τα λεμε prive pm me. θα σου πω ποιοσ ειναι ο δοκιμασμενοσ τροπος να εχεισ κερδη εγγυημενος και σιγουρος.εχω κερδισει πολλα παραπανω απο οσα εχω δωσει

adagio
08-02-2006, 23:32
Παλια ειχα φαει και εγω μεγαλο κολλημα με το κινο ωσπου μια μερα εχασα μια 150 σε διαδοχικο πονταρισμα και το σταματησα.Υπαρχει το http://www.ippasos.gr οπου εχει στατιστικα για ολες τις κληρωσεις αλλα μαλλον τωρα θελει συνδρομη.Παλαιοτερα ηταν δοκιμαστικο και free.Ριξε μια ματια αλλα εγω σου προτεινω να μην το ξεκινησεις...
Ο αλγοριθμος ή μαλλον οι αλγοριθμοι(γυρω στους 7 νομιζω) που χρησιμοποιουνται αλλαζουν αρκετα συχνα και αποτελουνται απο 25 μεταβλητες περιπου ο καθενας

aspirin
09-02-2006, 02:10
έτσι έ? Κ εγώ αντάγιο πιστευω πως με κάποιον τρόπο δεν είναι κ δύσκολο να σπάσεις αυτούς τους αλγόριθμους και βάζοντας κάποιον συνδιασμό για 30 κληρώσεις να πετύχεις κάτι

Nemesis
09-02-2006, 02:27
Ε δε νομίζω να είναι τόσο άσχετοι εκεί στον ΟΠΑΠ για να το έχουν κάνει τόσο εύκολο για τον καθένα!!!!! Αλλιώς θα κερδίζαμε όλοι!

aspirin
09-02-2006, 02:29
σίγουρα φίλε μου Νέμεσις. Αλλά μην ξεχνάς ότι το Κίνο, προκύπτει απο κάποιο πρόγραμμα υπολογιστή. Οπότε είναι εύκολο να το κάνεις μια προσομείωση του, στο υπολογιστή σου. Αρκεί βέβαια να δείς πώς λειτουργεί το πράγμαα.

adagio
09-02-2006, 03:03
έτσι έ? Κ εγώ αντάγιο πιστευω πως με κάποιον τρόπο δεν είναι κ δύσκολο να σπάσεις αυτούς τους αλγόριθμους και βάζοντας κάποιον συνδιασμό για 30 κληρώσεις να πετύχεις κάτι
Με τα νουμερα παντως που σου ανεφερα μαλλον ειναι λιγο δυσκολο να βρεις καποιον αλγοριθμο...
Και για την ιστορια το κινο ξεκινησε απο την Κινα
πριν απο πολλα πολλα χρονια σαν διαγωνισμος και ο νικητης θα "κοιμοταν" ενα βραδυ με την κορη του βασιλια :050:

Αποτελεσμα : Η κορη του βασιλια ακομα νηστικη...

aspirin
09-02-2006, 03:59
Κάτι θα έκανε η κόρη του βασιλιά για να ξεγελάσει την πείνα της! Χαχαχαχα. Να βρω εγώ το λογάριθμό είναι ότνως δύσκολο. Έχω όμως μια απορία. Αυτός που φτιαχνει τα συστήματα για τίς κληρώσεις άνθρωπος δεν είναι? Δεν μπορεί να πάει κ στον υπολογιστή του να κάνει αυτές τις κληρώσεις εφόσον πρόκειται για αλγόριθμο ο οποίος βγάζει μέν τυχαιποιημένο δείγμα, αλλά "προβλέψιμο" απότα στοιχεία του αλγόριθμου αυτού.

aspirin
09-02-2006, 04:05
εκ πρώτης όψεως όμως το κίνο φαίνεται εύκολο ρε γμτ. Είναι 20 αριθμοί απο τους 80 κ εσύ πρέπει να πιάσεις τους 12 το πολύ. Αλλά δεν κάθεται το άτιμο. Μιλάμε είναι πιο δύσκολο απ'οτι φαίνεται

adagio
09-02-2006, 09:25
εκ πρώτης όψεως όμως το κίνο φαίνεται εύκολο ρε γμτ. Είναι 20 αριθμοί απο τους 80 κ εσύ πρέπει να πιάσεις τους 12 το πολύ. Αλλά δεν κάθεται το άτιμο. Μιλάμε είναι πιο δύσκολο απ'οτι φαίνεται
Ακουγετε ευκολο...Το να πιασεις 12 απο τους 20 ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το 6αρι στο λοττο

pagida
12-04-2007, 14:12
φιλε το εχω πσαξει το θεμα πολυ... δεν λειτουργει με σχηματα οχι δηλαδη σαν πρωτευονστοιχειο στην διαδικασια κληρωσης.κανεισ δεν προκειται να σπασει τον αλγοριθμο του κινο διοτι δεν υπαρχει !! αν θελεισ τα λεμε πριβέ pm με. θα σου πω ποιοσ ειναι ο δοκιμασμενοσ τροπος να εχεισ κερδη εγγυημενος και σιγουρος.εχω κερδισει πολλα παραπανω απο οσα εχω δωσει

Πες μου ρε φιλε σε παρακαλώ και εμενα αυτόν τον τρόπο γιατί έχω χάσει παρα πολλά.
username pagida

aspirin
12-04-2007, 14:36
pagida? Ένας τρόπος υπάρχει. Κόβεις το Κινο! Να δείς εκεί πόσα χρήματα θα κερδίσεις

noo_mercy
12-04-2007, 14:56
:082: :082: πες το ψέμματα...απο μακριά και αγαπημένοι:079:

dimisd
12-04-2007, 15:00
Ο αλγόριθμος του ΚΙΝΟ είναι πολύ απλός και στηρίζεται στο if άπειρο then άπειρο . ¶ντε ψάξε τώρα να δείς τι έβαλε το παληκάρι για να τα πιάσουμε.

tran
19-06-2007, 09:32
φιλε καλημέρα βρήκες tpt περί αυτού του θέματος?? και εγώ το ίδιο ψάχνω αλλα tpt μέχρι τώρα please απάντησε μου

φιλε το εχω πσαξει το θεμα πολυ... δεν λειτουργει με σχηματα οχι δηλαδη σαν πρωτευονστοιχειο στην διαδικασια κληρωσης.κανεισ δεν προκειται να σπασει τον αλγοριθμο του κινο διοτι δεν υπαρχει !! αν θελεισ τα λεμε prive pm me. θα σου πω ποιοσ ειναι ο δοκιμασμενοσ τροπος να εχεισ κερδη εγγυημενος και σιγουρος.εχω κερδισει πολλα παραπανω απο οσα εχω δωσει

μπρέις στείλε μου ένα mnm και πες μου πως το έκανες αυτό γιατί έχω χάσει αρκετά χρήματα please.thanks

tran
19-06-2007, 09:42
έγινε παιδιά sorry για τα "αγγλικοελληνικα"

aspirin
19-06-2007, 09:59
Δε βρήκα αυτό το πρόγραμμα, αλλά βρήκα κάτι καλύτερο που θα κερδίσεις σίγουρα:

ΜΗ ΞΑΝΑΠΑΙΞΕΙΣ ΚΙΝΟ-ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ.

Το έχω κόψει το άθλημα και έχω κερδίσει ένα σωρό ευρώ. Μια κακιά συνήθεια είναι, μη νομίζεις ότι φτιάχνεις το μέλλον σου

john_dr
19-06-2007, 11:27
Απατεωνιά δεν είναι κανένα παιχνίδι. Απλά είναι το λιγότερο αφελές, αν όχι βλακεία - και sorry για αυτό το σχόλιο, να θεωρεί κάποιος ότι τα παιχνίδια αυτά έχουν φτιαχτεί "στο πόδι" και ότι υπάρχει κάποιο σύστημα με το οποίο κερδίζεις. Ένα σύστημα που προφανώς δεν το έχουν σκεφτεί ούτε οι σχεδιαστές του (μαθηματικοί με πτυχία όχι τίποτα άσχετοι), ούτε όλος ο υπόλοιπος πληθυσμός παικτών εκεί έξω.

aspirin
19-06-2007, 11:41
Γιάννη αν παίξεις θα δείς ότι είναι απατεωνιά γιατί ούτε το 10% των κερδών δεν μοιράζει στους παίχτες. Είναι τόσο δύσκολο να κερδίσεις που παύει πιά να είναι τυχερό παιχνίδι και πρόκεται για ένα ταμείο όπου τα καταθέτουμε εμείς και πάνε στα ταμεία του ΟΠΑΠ.
Επίσης δε πρόκειται κάν για τυχερό παιχνίδι γιατί ΑΝ θέλουν (κ ποιός μας λέει ότι δε τον κάνουν ήδη) μπορύν να ρυθμίσουν έτσι το σύστημα ώστε να μην κερδίζει κανείς. Τα νούμερα πάνε σε ένα κεντρικό σέρβερ όπου μπορούν να επεξεργαστούν και να βγεί ένας συνδυασμός όπου δεν έχει παιχτεί.
Για μένα το καλύτερο παιχνίδι είναι το κρατικό λαχείο. Έχω ακούσει πολλούς που έχουν φτιάξει περιουσίες. Με το κίνο, ένας πράκτορας μου είπες, ότι έχουν χαθεί ολόκληρες περιουσίες.

john_dr
19-06-2007, 11:49
Όταν λοιπόν έχεις στην διάθεσή σου αυτά τα δεδομένα/φήμες γιατί να παίξεις ΚΙΝΟ? Όταν ο οποιοσδήποτε μπορεί να κάτσει ένα μήνα π.χ. και να "παίξει" χωρίς λεφτά ή με το ελάχιστο ποσό γιατί να χάσει μια περιουσία μέχρι να καταλάβει ότι δεν αξίζει? Όταν με λίγο google ή με λίγα μαθηματικά μπορούμε να υπολογίσουμε τις πιθανότητες να κερδίσουμε γιατί να χάσουμε μια περιουσία πρώτα?

Τα παιχνίδια αυτά απλά ποντάρουν στην ψυχολογία του παίχτη που το ένστικτό του, και καλά, του λέει ότι θα κερδίσει σε ένα παιχνίδι που στην πραγματικότητα δεν ξέρει τίποτα για αυτό πέρα από τα χρήματα που ποντάρει και τελικά χάνει.

dimisd
19-06-2007, 11:59
Το μόνο αξιόπιστο παιχνίδι πλέον είναι η μαύρη πόκα σε κάτι υπόγεια και το μπαρμπούτι. 'Ολα τα άλλα είναι απλά οδοντόκρεμες.

aspirin
19-06-2007, 12:04
Συμφωνώ απόλυτα στο δεύτερο σκέλος. Αλλά δεν είμαστε σίγουροι αν με λίγα ή πολλά μαθηματικά μπορεί κάποιος να κερδίζει γιατί διαμορφώνουν κ άλλοι παράγοντες τις επιτυχίες.
Ο πράκτορας της γειτονιάς μου, είπε πως μέχρι την άνοιξη του 2005, κέρδιζε ο κόσμος στο Κίνο. Από την περίοδο αυτή και μετά έχει πέσει πολύ ξεραίλα. Τί άλλαξε άραγε από τότε?
Πάντως συμφωνούμε ότι δεν πρόκειται για τυχερό παιχνίδι. Προσωπικά επειδή δεν είναι τυχερό, δε θέλω να παίξω ξανά. Θέλω να έχω ίσες πιθανότητες με τον άλλο που μπορεί να έχει βρεί το "κόλπο" των κληρώσεων (που δε πρόκειται να γίνει αλλά λέμε τώρα).

Evolution_R
19-06-2007, 12:11
Τα νούμερα πάνε σε ένα κεντρικό σέρβερ όπου μπορούν να επεξεργαστούν και να βγεί ένας συνδυασμός όπου δεν έχει παιχτεί.
Για μένα το καλύτερο παιχνίδι είναι το κρατικό λαχείο.

Κολπο κληρωσεων δεν υπαρχει,υπαρχει αυτο που ειπες ακριβως και δεν ειναι αναγκαιο να βγαινει ενας συνδυασμος που δεν εχει παιχτει βγαινει αυτος που θα δωσει το μεγαλυτερο κερδος και την μικροτερη ζημια στην εταιρια.
Πχ αν ενας συνδυασμος πληρωνει 10.000€ αλλα ταυτοχρονα βαζει στο ταμειο 100.000€ το κερδος ειναι τεραστιο για τον ΟΠΑΠ.

Στην αρχη και μονο υπηρξαν μεγαλα κερδη απο τους παιχτες το γιατι δεν το ξερω απο κει και περα επεσε σημα και ολοι πανε για φουντο πανε κατι 14,33,25 χιλιαρικα που εβλεπες,

Συμφωνω παντως οτι ειναι το λιγοτερο τυχερο παιχνιδι αυτη την στιγμη και οτι ειναι 100% ελεγχομενο οποτε μακρια μακρια,ουτως η αλλως με τον τζογο εισαι παντα χαμενος ποσο μαλλον οταν ειναι στημενος.

bot70
02-08-2007, 12:12
Γιάννη αν παίξεις θα δείς ότι είναι απατεωνιά γιατί ούτε το 10% των κερδών δεν μοιράζει στους παίχτες. Είναι τόσο δύσκολο να κερδίσεις που παύει πιά να είναι τυχερό παιχνίδι και πρόκεται για ένα ταμείο όπου τα καταθέτουμε εμείς και πάνε στα ταμεία του ΟΠΑΠ.
Επίσης δε πρόκειται κάν για τυχερό παιχνίδι γιατί ΑΝ θέλουν (κ ποιός μας λέει ότι δε τον κάνουν ήδη) μπορύν να ρυθμίσουν έτσι το σύστημα ώστε να μην κερδίζει κανείς. Τα νούμερα πάνε σε ένα κεντρικό σέρβερ όπου μπορούν να επεξεργαστούν και να βγεί ένας συνδυασμός όπου δεν έχει παιχτεί.
Για μένα το καλύτερο παιχνίδι είναι το κρατικό λαχείο. Έχω ακούσει πολλούς που έχουν φτιάξει περιουσίες. Με το κίνο, ένας πράκτορας μου είπες, ότι έχουν χαθεί ολόκληρες περιουσίες.
ΠΑΙΔΙΆ ΈΧΩ ΦΊΛΟ ΠΡΆΚΤΟΡΑ ΠΡΆΓΜΑΤΙ ΔΊΝΗ ΤΟ 60 ΠΊΣΩ ΚΑΤΆ ΜΈΣΟ ΟΡΟ, ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΏΣΑΜΕ ΔΙΌΤΙ ΕΠΊ 10 ΜΈΡΕΣ ΚΟΙΤΟΎΣΑΜΕ ΤΟ ΤΑΜΕΊΟ ΤΟΥ ΠΡΑΚΤΟΡΕΊΟ ΠΟΣΑ ΈΣΟΔΑ ΚΑΙ POSES ΠΛΗΡΩΜΈΣ. ΠΡΆΓΜΑΤΙ ΈΒΓΑΖΕ ΆΛΛΕΣ ΜΈΡΕΣ 20 ΕΠΙΣΤΡΟΦΉ ΆΛΛΕΣ 300 ΕΠΙΣΤΡΟΦΉ, ΤΟ M.Ο ΉΤΑΝ 60 ΠΕΡΊΠΟΥ

bot70
02-08-2007, 12:18
Με τα νουμερα παντως που σου ανεφερα μαλλον ειναι λιγο δυσκολο να βρεις καποιον αλγοριθμο...
Και για την ιστορια το κινο ξεκινησε απο την Κινα
πριν απο πολλα πολλα χρονια σαν διαγωνισμος και ο νικητης θα "κοιμοταν" ενα βραδυ με την κορη του βασιλια :050:

Αποτελεσμα : Η κορη του βασιλια ακομα νηστικη...

ΚΑΙ ΠΆΛΙ ΛΆΘΟΣ ΤΟ ΚΟΙΝΌ ΔΗΜΙΟΥΡΓΉΘΗΚΕ ΓΙΑ ΈΣΟΔΑ ΏΣΤΕ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΊ ΤΟ ΣΙΝΙΚΌ ΤΕΊΧΟΣ

gerogero
02-08-2007, 12:38
Όποιος μπορεί να μαντέψει τις 6άδες που έχουν παίξει όλοι οι άλλοι και παίξει την πιό μοναδική 6άδα υα κερδίσει...:)
Έτσι πιστεύω ότι λειτουργεί ο υπολογιστής. Δεν υπάρχει αλγόριθμος αλλά κάτι το πολύ πιο έξυπνο: κόλπο - απατεωνιά...:(

macbeth
02-08-2007, 18:28
Το μόνο αξιόπιστο παιχνίδι πλέον είναι η μαύρη πόκα σε κάτι υπόγεια και το μπαρμπούτι. 'Ολα τα άλλα είναι απλά οδοντόκρεμες.

μαγνητες σε ζαρια σου λεει τπτ???

macbeth
02-08-2007, 18:30
ΚΑΙ ΠΆΛΙ ΛΆΘΟΣ ΤΟ ΚΟΙΝΌ ΔΗΜΙΟΥΡΓΉΘΗΚΕ ΓΙΑ ΈΣΟΔΑ ΏΣΤΕ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΊ ΤΟ ΣΙΝΙΚΌ ΤΕΊΧΟΣ

οποτε σιγουρα ειναι κινεζικο....

αρα λετε να εχουμε κ εμεις σχιστα ματια καποια στιγμη???

ΦΤΟΥ ΠΑΛΙ ΕΧΑΣΑ...(με τα χερια στο προσωπο πηγαινοντας τα προς τα πισω)

kesaras
03-01-2009, 10:07
Οι αριθμοί του KINO αξαρτώνται από αρκετούς παράγοντες. υπάρχουν μεταβλητές από θερμοκρασία,υγρασία,ταχύτητα ανέμου σε διαφορετικά σημεία όπου οι τιμές περνάνε από πολλά διαφορετικά μηχανήματα επεξεργάζονται με αλγοριθμους και βγαίνει ανά 5 λεπτά το αποτέλεσμα. υπάρχει κάποιος που μπορεί να το κάνει αυτό σπίτι του?

giannhspatra
03-01-2009, 15:45
βρε παιδιά τι αλγόριθμος και τι στατιστικά?
παίζεις ένα παιχνίδι 5' πριν κληρωθεί και ο υπολιγιστής που δίνει τα νούμερα ξέρει όλες τις στήλες που έχουν παιχτεί?εγω θα έλεγα οτι υπάρχει ο αλγόριθμος που λέει παιχτηκαν 100.000 ευρώ δώσε τα 30.000 κράτα τα 70000 είναι σα τα φρουτάκια που ένας κερδίζει αφου οι 25 πριν απο αυτόν έχουν καταθέσει.....

candygreekgirl
08-09-2011, 17:35
παιδια εγω εχω βρει ενα συστημα που κερδιζεις 1/2 φορες σιγουρα αλλα οχι πολλα περιπου 30-50 ευρω...τη μια βδομαδα χανω την αλλα κερδιζω...γνωμη μου ειναι οτι το κινο ειναι για λιγα λεφτα, γ αυτο μην παιζετε τα μεγαλα συστηματα...επισης σιγουρα υπαρχει αλγοριθμος αφου ο υπολογιστης λειτουργει με προγραμμα κ κληρωνει...αλλα νομιζω καθε βδομαδα πρεπει να αλλαζει...τη μια βδομαδα βγαζει ολο τους ιδιους στην ιδια μερα κ την αλλη αλλους...
επισης, να παιζετε συνεχομενες κληρωσεις...γτ βγαινουν ιδια 6/7 νουμερα ανα 3/4 κληρωσεις ...