PDA

View Full Version : Πιστωτικη απο που;

Braveheart1980
18-03-2006, 11:49
Εφτασε πλεον ο καιρος για να παρω και εγω μια πιστωτικη καρτα

Τη θελω αποκλειστικα σχεδον για δικτυακες αγορες , αρα μιλαμε για Visa που να ισχυει για διαδικτυακες αγορες (οχι δηλαδη οπως αυτη του ταχυδρομικου ταμιευτηριου που αν δεν απατωμαι ΔΕΝ ισχυει για αγορες μεσω δικτυου)

Θελω τελος απαραιτητα να ελεχγω τη κινηση της καρτας μεσω δικτυου

Απο την εμπειρια σας μου προτεινετε καποια;

Επειδη τα site των τραπεζων ΔΕΝ γραφουν τους οικονομικους ορους {συνδρομη, επιτοκιο(<-- το πιο σημαντικο!) } υπαρχει μηπως καποιο συγκετρωτικο για ολες τις τραπεζες; Ή μηπως πρεπει να παρω απο Δευτερα ολες τις τραπεζες μια σβουρλα;

Οποιοδηποτε αλλο σχολιο καλοδεχουμενο

sakattack
18-03-2006, 11:57
H citibank ειχε φοιτητικη visa με δωρεαν συνδρομη, αλλα επισης πολλες φορες προσφερει κανονικη visa ή mastercard με δωρεαν συνδρομη εφόρου ζωης.

Αξιζει γιατι εχει πολυ ωραια εξυπηρετηση online αλλα και απο το τηλεφωνο.

Κυνηγησε μια τετοια, ακομα κι αν δε βρεις τωρα, ειναι σιγουρο οτι σε λιγο καιρο ξανα θα εχει προσφορα.

Τελευταια φορα ειχα δει στο carrefour, οπου μαλιστα σου εδιναν και δωρο για να την αποκτησεις!
Δε χανεις τιποτα να παρεις και ενα τηλεφωνο και να τους ρωτησεις αν υπαρχει τετοια προσφορα. (210 - 9290100)
Μαλιστα ρωτα αν μπορεις να τους αφησεις το τηλεφωνο σου να σε παρουν οταν θα τη δινουν δωρεαν!

Με επιτοκια μη μπλεξεις, να τη χρησιμοποιεις μεσα στις δυνατοτητες σου, ωστε στο τελος του μηνα να πληρωνεις ολο το ποσο των αγορων σου και μονο αυτο.
Αν αρχισεις να αφηνεις υπολοιπα, τα οποια θα τοκιζονται, την εβαψες.
(βεβαια, αλλο πραγμα οι ατοκες δοσεις απο προσφορες)

Γενικως υπαχουν πολλες προσφρορες με δωρεαν συνδρομη εφόρου ζωης, οποτε δεν αξιζει να παρεις καποια που θα πληρωνεις και συνδρομη απο πανω.

Braveheart1980
18-03-2006, 12:07
Thanx sakattack!

Το επιτοκιο το ειπα για να ειμαι 100% καλυμμενος ειτε αμα στραβωσει κατι ειτε αν κατα 1% θελω να αγορασω κατι απο Ελλαντα με δοσεις

Κατα κανονα οποτε θα αγοραζω κατι πχ Τεταρτη θα παω και θα βαζω τα λεφτα στην καρτα Πεμπτη(την επομενη μερα)!

Citibank,ε;
Θα επικοινωνησω αμεσα

emnezia
18-03-2006, 12:10
Προσωπικά χρησιμοποιώ eurobank αρκετά τώρα χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Άμεση τηλ. εξυπηρέτηση 24/7, πολύ καλές υπηρεσίες στο internet.
Συνδρομή μεν έχουν αλλά όταν τους έλεγα πόσες κάρτες κυκλοφορούν που δεν έχουν και ότι θα πάω εκεί μου έβγαλαν δίχως συνδρομή. (πες κάτι τέτοιο συνήθως στην χαρίζουν).
Όπως σου είπε ο sakattack ούτε για πλάκα μην αφήσεις υπόλοιπο ότι και να πάρεις. Θα τρέχεις μετά και δεν θα φτάνεις.

sakattack
18-03-2006, 12:27
Thanx sakattack!

Το επιτοκιο το ειπα για να ειμαι 100% καλυμμενος ειτε αμα στραβωσει κατι ειτε αν κατα 1% θελω να αγορασω κατι απο Ελλαντα με δοσεις

Κατα κανονα οποτε θα αγοραζω κατι πχ Τεταρτη θα παω και θα βαζω τα λεφτα στην καρτα Πεμπτη(την επομενη μερα)!

Citibank,ε;
Θα επικοινωνησω αμεσα

oχι, δεν εχεις καταλαβει ακριβως πως λειτουργει :003:

Λοιπον, καθε μηνα εκδιδεται ο λογαριασμος σου.
Ας πουμε για ευκολια οτι εκδιδεται καθε 1η του μηνα.
Αυτο σημαινει οτι οσες συναλλαγες φτασουν στον υπολογιστη της τραπεζας απο 1 Μαρτιου μεχρι 31 Μαρτιου, θα μπουν στο λογαριασμο του Απριλιου, ο οποιος θα εκδοθει 1η Απριλιου και θα εχει ημερομηνια ληξης περιπου 20 Απριλιου.

Εσυ αν πληρωσεις 20 Απριλιου ολο το ποσο, θα εχεις πληρωσει μονο το συνολο των αγορων σου και δραχμη παραπανω.
Δηλ κερδιζεις μεχρι και 1μιση μηνα , οπου δεν πληρωνεις καθολου τοκους.
Δε χρειαζεται να τρεχεις καθε φορα την επομενη να βαζεις τα χρηματα :003:

Αν πληρωσεις λιγοτερο απο το συνολο, το υπολοιπο θα μεταφερθει στον επομενο μηνα, με τοκους, δηλ εκει θα αρχισει το ρουφηγμα :003:

Προσεξε, αυτο που λες "ειτε αν κατα 1% θελω να αγορασω κατι απο Ελλαντα με δοσεις", ειναι διαφορετικο.
Αυτες τις εντοκες δοσεις θα στις κανει το ιδιο το καταστημα.
Πχ εγω στο eshop ηταν να αγορασω κατι που εκανε 240 Ε και μου λενε:
-μηπως θελετε σε δοσεις?
Λεω: -σε 6 δοσεις ποσα θα πληρωσω?
- 247Ε συνολο, αρα 41,17 το μηνα για 6 μηνες

Αυτο ειναι αλλο πραγμα, εχει πολυ μικροτερο επιτοκιο που εξαρταται απο το καταστημα (κανε τις πραξεις στο πιο πανω παραδειγμα να δεις) και οι δοσεις μπαινουν αυτοματα, οσες εχεις συμφωνησει

Καμμια σχεση με το να συμφωνουσα 240 "μετρητοις με πιστωτικη" (δηλ ολα μαζι σε μια δοση) και μετα να τα αφηνα στο λογαριασμο απληρωτα για να πληρωνω 40 καθε μηνα, και να εβαζε η καρτα τοκους καθε φορα στο υπολοιπο.
Θα μου επιναν το αιμα!

Επισης πολλες φορες μπορει να υπαρχουν προσφορες απο το καταστημα για ατοκες δοσεις.
Ακομα καλυτερα, αρκει να μην παρασυρθεις και φορτωνεις και μετα πεσεις εξω και δεν αντεχεις να πληρωνεις τα συνολα.

Η καρτα ειναι φοβερο εργαλειο, αρκει εσυ να ξερεις να τη χειριζεσαι σωστα.

ΥΓ.
(επισης, οπως ειπα, σημασια εχει ποτε η τραπεζα θα λαβει τη χρεωση.
πχ αν αγορασεις κατι στις 28 του μηνα και ειναι Παρασκευη, πιθανοτατα μεχρι την 1η να μην προλαβει η τραπεζα να ενημερωθει, και θα παει στον επομενο λογαριασμο.
Ακομα καλυτερα, αν η επιχειρηση ειναι λιγο ανοργανωτη, μπορει η ιδια να καθυστερησει.
Πχ εγω πηρα την προσφορα της HOL 6+6 μηνες, αρχες Δεκεμβρη, και προφανως λογω του πανικου που γινοταν εμπλεξαν τα μπουτια τους, και εστειλαν τη χρεωση το Φεβρουαριο, και θα την πληρωσω τωρα τελος Μαρτιου!)

Braveheart1980
18-03-2006, 13:07
Πω,πω χιλια ευχαριστω sakattack!
100% κατατοπιστικος!

Ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι ενω ειμαι φοιτητης ειμαι 7ο ετος και αρα δεν δικαιουμαι πλεον πασο κτλ.Εχω ομως κανονικοτατα τριπτυχο της σχολης και μπορω να παρω βεβαιωση οτι φοιτω απο τη γραμματεια. Δικαιουμαι αραγε καποια φοιτητικη καρτα;

Επισης επειδη οσα λεφτα παιρνω ειναι «μαυρα» (ειτε απο ιδιαιτερα,ειτε απο γονεις) δεν εχω κανει ποτε φορολογικη δηλωση, που τη ζητανε οι τραπεζες ως δικαιολογητικο αιτησης για την καρτα. Ξερει κανεις τι γινεται τοτε;

sakattack
18-03-2006, 15:33
να σου πω, δεν ξερω αν ζητανε φορολογικη δηλωση
ασε τη φοιτητικη και προσπαθησε να βγαλεις κανονικη.
Ή εστω βαλε κανεναν γονιο να βγαλει δικη του και να σου βγαλει εσενα καρτα προσθετου μελους, δωρεαν.

tech_guy
18-03-2006, 17:08
φιλε, αν δεν εχεις εκκαθαριστικο, τοτε οι περισσοτερες τραπεζες δε σου βγαζουν πιστωτική κανονικη. Για φοιτητικη ισως βγαζουν αυτες που βγαζουν.
Υπαρχουν και οι λεγομενες προπληρωμενες VISA (νομιζω η Αττικής βγάζει τέτοια) και υπάρχει και η debit VISA που δεν ειναι πιστωτική, αλλά αφαιρει κατευθειαν λεφτα απο τον λογαριασμο σου. Η εγνατία τράπεζα δινει τετοια με το ανοιγμα λογαριασμου, και ακομα μια που δε θυμαμαι.

ang3l
19-03-2006, 03:55
φοιτητική μπορείς να βγάλεις χωρίς φορολογική δήλωση! εγώ έχω την Citi Student Visa Voda εδώ και 2 χρόνια (από το 2ο 6μηνο σπουδών). μου έχουνε αυξήσει και το όριο σταδιακά από €600 που ήταν στην αρχή (και βασιζόταν σε μή διασταυρωμένα στοιχεία του τύπου πόσα σου δίνουν οι γονείς, πόσα βγάζεις από τη δουλειά σου) στα €1400 τωρα.

σημειώνω που βασιζόταν το αρχικό όριο επειδή όταν πήγα με τον αδερφό μου για να βγάλει κι αυτός, του είπα να δηλώσει μεγαλύτερα νούμερα με αποτέλεσμα το αρχικό του όριο να είναι €900 :P η γνώμη μου είναι πως αυτοί βασίζονται στους παραπλανημένους και τους ανενημέρωτους που θα αφήνουν τα ποσά να τοκίζονται και να επανατοκίζονται..

Evolution_R
19-03-2006, 08:24
Kαλυτερα βγαλε μια προπληρωμενη (Attica gift card) για να χεις το κεφαλι σου ησυχο.

Αν πληρεις της προυποθεσεις δες τις φοιτητικες οπως αναφερθηκε εχουν χαμηλο επιτοκιο και χαμηλο αρχικα πιστωτικο οριο, εγω εχω μια Citibank VIsa Voda και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Τελος οτι και να κανεις μεινε μακρια απο τους εγκληματιες της Eurobank....

panoc
19-03-2006, 08:44
Τελος οτι και να κανεις μεινε μακρια απο τους εγκληματιες της Eurobank....

Οταν πληρώνεις εκπρόθεσμα ΟΛΟΙ εγκληματίες είναι και έχουν και ΔΙΚΙΟ.

kallileo
19-03-2006, 11:16
εγω προτιμω να μενω μακρια απο πιστωτικες. Εβγαλα μια Visa Electron απο την Alpha και πληρωνω με οτι εχω στον λογαριασμο. Οταν εχω λεφτα παιρνω οταν δεν εχω απλα ΔΕΝ παιρνω. Δεν μου αρεσουν οι δοσεις, τα επιτοκια και λοιπα.

tech_guy
19-03-2006, 20:28
μεινετε εξω απο το κολπακι των δοσεων και του ελαχιστου ποσου εξοφλησης. Γιατι πολυ συντομα με τους τοκους ανεβαινει το ποσο, δεν μπορεις να το πληρωσεις, και σου παιρνουν και τα σωβρακα.
Αν εισαι εγκρατης και τα πληρωνεις ολα καθε μηνα, ουδεν προβλημα.
Αυτοι που το κανουν αυτο χαρακτηριζονται απο τις τραπεζες "ναυάγια"
γιατι οι τραπεζες δε βγαζουν λεφτα απο αυτους.

KMPcTec
19-03-2006, 21:15
Νομίζω ο sakattack το εξήγησε καλά στο post #5. Αν την χρησιμοποιείς χωρίς υπόλοιπο έχει καλώς. Αν αρχίσουν οι ληξιπρόθεσμες οφειλές και τα επιτόκια των επιτοκίων ώ επιτόκια, το 'χασες το τρένο. Θέλει πολλή προσοχή, και μάλλον είναι μόνο γι' αυτούς που την έχουν ανάγκη και ξέρουν 100% τι κάνουν. Αλλιώς τύφλα να χουν τα ροζ τηλέφωνα του OTE.

Kiki_D
20-03-2006, 10:13
Μια πολύ καλή διευθυνση είναι το www.credit.gr, που σου εξηγεί αναλυτικά όλες τις τράπεζες, με όλα τα επιτόκια και τις συνδρομές για πιστωτικές και δάνεια, αλλά για κάποιο λόγο αυτή την στιγμή δεν λειτουργεί.

george28gt
20-03-2006, 10:35
Εφτασε πλεον ο καιρος για να παρω και εγω μια πιστωτικη καρτα

Τη θελω αποκλειστικα σχεδον για δικτυακες αγορες , αρα μιλαμε για Visa που να ισχυει για διαδικτυακες αγορες (οχι δηλαδη οπως αυτη του ταχυδρομικου ταμιευτηριου που αν δεν απατωμαι ΔΕΝ ισχυει για αγορες μεσω δικτυου)

Θελω τελος απαραιτητα να ελεχγω τη κινηση της καρτας μεσω δικτυου

Απο την εμπειρια σας μου προτεινετε καποια;

Επειδη τα site των τραπεζων ΔΕΝ γραφουν τους οικονομικους ορους {συνδρομη, επιτοκιο(<-- το πιο σημαντικο!) } υπαρχει μηπως καποιο συγκετρωτικο για ολες τις τραπεζες; Ή μηπως πρεπει να παρω απο Δευτερα ολες τις τραπεζες μια σβουρλα;

Οποιοδηποτε αλλο σχολιο καλοδεχουμενο

Αν δε θες οπωσδήποτε πιστωτική και σου κάνει και η χρεωστική, τότε σαφώς Alpha bank visa electron με Alpha web banking ενεργοποιημένο. κάτι ψιλά μόνο σου χρεώνει όταν αγοράζεις.

apotsi
20-03-2006, 10:44
εγω προτιμω να μενω μακρια απο πιστωτικες. Εβγαλα μια Visa Electron απο την Alpha και πληρωνω με οτι εχω στον λογαριασμο. Οταν εχω λεφτα παιρνω οταν δεν εχω απλα ΔΕΝ παιρνω. Δεν μου αρεσουν οι δοσεις, τα επιτοκια και λοιπα.Συφωνώ 100%. Και εγώ αυτή έχω χρόνια τώρα και είμαι κατευχαριστημένος.Αν δε θες οπωσδήποτε πιστωτική και σου κάνει και η χρεωστική, τότε σαφώς Alpha bank visa electron με Alpha web banking ενεργοποιημένο. κάτι ψιλά μόνο σου χρεώνει όταν αγοράζεις.Τί ψιλά; Εμένα δεν μου έχει χρεώσει ποτέ τίποτα παραπάνω από την τιμή του προϊόντος.

FUNFIX
20-03-2006, 10:46
το κακο με τιςvisa electron οτι ακομα δεν μπορεις να ςγορασεις απο ολα τα καταστηματα στην ελλαδα!!!και δεν μπορεις να κανεις δοσεις!!!πχ 6 ατοκες ειναι μονο για τις πιστωτικες καρτες και οχι για χρεωστικες!!!
αλλα απο οτι ξερω εχει εξω και υβριδικες καρτες που ειναι και τα 2 μαζι οποτε ειναι και καλυτερες!!

Braveheart1980
20-03-2006, 11:59
Ωπ αυτο με την Alpha Bank με ενδιαφερει

Δηλαδη ανοιγω λογαριασμο κανονικο καταθεσεων οπου θα βαζω κανονικα τα λ7 μου και μου δινει και Visa συνδεδεμενη με το λογαριασμο μου?

Οταν λες χρεωστικη τι ακριβως εννοεις;Μηπως οτι δε με πιστωνει για ποσο μεγαλυτερο του λογαριασμου μου;(Δηλαδη αν εχω στο λογαριασμο μου 100 ευρω και παω να αγορασω κατι που κανει 110 δε θα το δεχτει)

Τελικα δε με ενδιαφερει το επιτοκιο θα αγοραζω μονο οταν εχω.

Για πες βρε Τολη...

Thanx guys again

YΓ Σκεφτηκα και κατι αλλο μολις.Εχω ηδη λογαριασμο στην Εθνικη.Αν κανω αιτηση για να εχω e-banking μπορω να μεταφερω λεφτα μεσω δικτιου σε καποια προπληρωμενη καρτα πχ της Αττικης , χωρις καποια διατραπεζικη χρεωση;

apotsi
20-03-2006, 12:31
Ωπ αυτο με την Alpha Bank με ενδιαφερει

Δηλαδη ανοιγω λογαριασμο κανονικο καταθεσεων οπου θα βαζω κανονικα τα λ7 μου και μου δινει και Visa συνδεδεμενη με το λογαριασμο μου?

Οταν λες χρεωστικη τι ακριβως εννοεις;Μηπως οτι δε με πιστωνει για ποσο μεγαλυτερο του λογαριασμου μου;(Δηλαδη αν εχω στο λογαριασμο μου 100 ευρω και παω να αγορασω κατι που κανει 110 δε θα το δεχτει)

Τελικα δε με ενδιαφερει το επιτοκιο θα αγοραζω μονο οταν εχω.

Για πες βρε Τολη...Όπως ακριβώς το λες. Αν δεν έχει τα απαραίτητα λεφτά για την αγορά, απλά η Visa δεν δίνει έγκριση για να προχωρήσει η αγορά. Αυτό είναι πολύ καλό από άποψη ασφάλειας. Μπορείς απλά να καταθέτεις λεφτά μέσα μόνο όταν θες να κάνεις συναλλαγή. Δουλεύει η Electron Visa σε όποιο site δέχεται VISA (σε όλα δηλαδή) και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

ang3l
20-03-2006, 12:49
YΓ Σκεφτηκα και κατι αλλο μολις.Εχω ηδη λογαριασμο στην Εθνικη.Αν κανω αιτηση για να εχω e-banking μπορω να μεταφερω λεφτα μεσω δικτιου σε καποια προπληρωμενη καρτα πχ της Αττικης , χωρις καποια διατραπεζικη χρεωση;

υπάρχει διατραπεζική χρέωση. από προσωπικό παραδειγμα που πήγα να πληρώσω ένα ποσό €43 με μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό της citibank σε λογαριασμό της εμπορικής μου ζήτησε €5 για τα έξοδα!

σ' αυτό που είπε πιό πάνω ο φίλος george28gt για την visa electron η alpha bank χρησιμοποιήθηκε σαν παράδειγμα. φαντάζομαι πως σχεδόν όλες οι τράπεζες μπορούν να σου βγάλουν χρεωστική κάρτα visa electron. δεν ξέρω από πρώτο χέρι για την τράπεζά σου, αλλά προσωπικά κάποτε είχα τέτοια κάρτα από την τράπεζα κύπρου και την λαική.

Evolution_R
20-03-2006, 14:37
Οταν πληρώνεις εκπρόθεσμα ΟΛΟΙ εγκληματίες είναι και έχουν και ΔΙΚΙΟ.

Δεν αναφερθηκα σε αυτο, σαφως και ετσι ειναι σαφως και εχουν δικιο αλλα οι τυποι της Εurobank ειναι απλα εγκληματιες το γιατι και το πως ειναι αλλο θεμα αλλα ετσι ειναι και δυστηχως στο λεω απο πρωτο χερι.

Braveheart1980
06-07-2006, 01:51
Καταρχας συγνωμμη που επαναφερω ενα παλαιο θεμα

Τελικα βολευτηκα προσωρινα με μια προπληρωμενη Attica gift card visa,αλλα κομματακι ταλαιπωρια το τρεχα βαζε χρηματα για να αγορασεις κατι!

Για αυτο μαλλον θα ανοιξω λογαριασμο στην Alpha Bank,οπου μου δινει , οπως μου ειπατε , χρεωστικη Visa συνδεδεμενη με το λογαριασμο μου

Απλα τωρα ακουσα κατι (μαλλον ραδιο-αρβυλα) αλλα θελω να το επιβεβαιωσω : Λειτουργει το ολο ebanking της alpha μεσω firefox ή opera;Κατι ακουσα οτι δεν τα παει καλα!

Α!Και κατι τελευταιο:δε πιστευω να σε χρεωνουν τιποτα οταν παρακολυθεις τη κινηση του λογαριασμου σου μεσω δικτυου,σωστα;

panoc
06-07-2006, 01:54
Ακόμα δεν εχω συνατήσει τραπεζα που να δουλευει σωστα με Firefox ή Opera.
Στο Internet Banking δε σε χρεωνουν τιποτα.

Επίσης γιατι να μη βγαλεις μία κανονική πιστωτική να μπορεις να τη χρησιμοποιήσεις πραγματικά παντού, να τη συνδεσεις με το λογαριασμο σου και να τελειωνεις?

Αλλωστε μόλις αγορασεις κατι, πας στο καπακι το internet banking και πληρωνεις απο το λογαριασμό σου τη πιστωτική και τελειωσες.

----

Χρεωση όπως ειπα δεν υπαρχει πουθενα παρα μόνο αν θες να μεταφερεις χρήματα σε λογαριασμό σε άλλη τραπεζα.

Nemesis
06-07-2006, 01:54
Δεν ξέρω για τον browser τι παίζει, αλλά σίγουρα δε σε χρεώνουν για την παρακολούθηση της κίνησης του λογαριασμού σου!

Braveheart1980
06-07-2006, 02:08
..
Επίσης γιατι να μη βγαλεις μία κανονική πιστωτική να μπορεις να τη χρησιμοποιήσεις πραγματικά παντού, να τη συνδεσεις με το λογαριασμο σου και να τελειωνεις?
....

..

Επισης επειδη οσα λεφτα παιρνω ειναι «μαυρα» (ειτε απο ιδιαιτερα,ειτε απο γονεις) δεν εχω κανει ποτε φορολογικη δηλωση, που τη ζητανε οι τραπεζες ως δικαιολογητικο αιτησης για την καρτα.

Οποτε η χρεωστικη συνδεδεμενη με το λογαριασμο μου ειναι οτι πρεπει για μενα!

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!

panoc
06-07-2006, 02:10
..

Επισης επειδη οσα λεφτα παιρνω ειναι «μαυρα» (ειτε απο ιδιαιτερα,ειτε απο γονεις) δεν εχω κανει ποτε φορολογικη δηλωση, που τη ζητανε οι τραπεζες ως δικαιολογητικο αιτησης για την καρτα.

το παρεβλεψα εντελως... παει και καιρός... sorry :):)

Braveheart1980
06-07-2006, 02:33
το παρεβλεψα εντελως... παει και καιρός... sorry :):)
Τι sorry ρε αρχηγε ,δε φτανει που με βοηθατε!!

Εστειλα και ενα email στην Αlpha , ρωτωντας περισσοτερο για επιβεβαιωση τα οσα συζηταμε εδω,να δω και τι θα μου πουν.Ελπιζω να μου απαντησουν παντως...

Iannis
06-07-2006, 09:36
VISA απο το Ταχυδρομικό Ταμιευτηριο
Η μονη με 9% επιτοκιο οταν ολες οι άλλες εχουν απο 15 και πάνω

cabrinha
06-07-2006, 23:07
Εμενα μου εστειλε η εμπορικη τραπεζα μια νεα καρτα που αντικαθιστα την καρτα που εχω για το ατμ. Ομως η διαφορα της σε σχεση με την παλια ειναι οτι αυτη μπορω να την χρησιμοποιησω για αγορες χωρις καμμια απολυτως χρεωση. Βεβαια διαφερει απο την πιστωτικη στο γεγονος οτι αυτη δεν σε πιστωνει τα χρηματα. Πρεπει να εχεις στο λογαριασμο σου για να αγορασεις.

melissa_virus
26-07-2006, 22:06
Braveheart1980 θα σου πρότεινα να βγάλεις χρεωστική κάρτα. Electron visa. Ολες οι αγορές σου θα γίνονται κανονικά μέσω ιντερνετ. Και e-banking .
Και ασφάλεια.
Μια και σε περίπτωση στραβής, μια και απο ότι είδα μόνο για αγορές απο το ιντερνετ την θες, δεν θα μπορούν να σε υπερχρεώσουν. Θα έχεις μέσα όσο ποσο χριάζεσε για τις εκάστοτε αγορές.