pctechnology - overclockers

Go Back   pctechnology - overclockers > ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ > ΕΙΣΑΙ ΕΚΤOΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

ΕΙΣΑΙ ΕΚΤOΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Θέματα που ξεφεύγουν από οποιαδήποτε κατηγορία.

Reply

Thread Tools
Old 09-09-2008, 16:37   #1
zardel
Junior Member

Exclamation ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΣΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

Παιδιά καλησπέρα,

Είμαι απο Θεσνικη και ενδιαφέρομαι για κατατακτηριες στη πληροφορική. Ξέρεις κανείς που μπορώ να βρώ παλαιότερα θέματα για να δω πανω κατω που κινούνται????

Ευχαριστώ και περιμένω καποια βοήθεια
Ο χρήστης zardel δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 23:53   #2
xabikos
Senior Member

xabikos's Avatar

Αν εννοείς για το τμήμα πληροφορικής του ΑΠΘ για δες εδώ μήπως βρεις τίποτα. Η ρώτα και εκεί. Είναι πιο πιθανό να σε βοηθήσουν.
Old 10-09-2008, 13:32   #3
dam
Member

dam's Avatar

καλυτερα ρωτα εδω http://csdauthcommunity.freeforums.org/portal.php

και γραψου στη λιστα φοιτητων της σχολης και ρωτα εκει https://lists.auth.gr/mailman/listinfo/csd-ugrads
Ο χρήστης dam δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 15:48   #4
zardel
Junior Member

παιδιά ευχαριστώ πολυ. θα κανω μια προσπαθεια εκει που λετε
Old 10-09-2008, 18:51   #5
kallileo
Eminent Member

kallileo's Avatar

Και γω σκεφτομαι το ιδιο...αλλα δεν ειμαι ακομα απολυτα σιγουρος για την ποιοτητα και χρησιμοτητα της συγεκριμενης σχολης.
Old 10-09-2008, 23:12   #6
zardel
Junior Member

ειναι παιδικο μου ονειρο η σχολή. ετσι και αλλιως ασχολουμαι ερασιτεχνικα με υπολογιστες. ειμαι στρατιωτικοσ και μ'επιασε η ορεξη για σπουδες. στο site με το συλλογο φοιτητων πληροφορικης απθ δε μπορω να κανω register για ποσταρω . κανει validation τα στοιχεια με τη γραμματεια της σχολης.
Old 10-09-2008, 23:58   #7
xabikos
Senior Member

xabikos's Avatar

Την σχολή την τελείωσα πέρσι το καλοκαίρι. Ως προς την χρησιμότητα είναι απλά άλλο ένα πτυχίο πανεπιστημίου και τίποτα περισσότερο. Δεν σου εξασφαλίζει τίποτα από μόνο του. Ως προς την ποιότητα καλύτερα να μην μιλήσω γιατί θα σας απογοητεύσω. Προχειρότητα σε όλους τους τομείς και οι λίγοι άνθρωποι εκεί μέσα που κατέχουν το αντικείμενο δεν έχουν τα μέσα να δουλέψουν.
Old 11-09-2008, 00:10   #8
zardel
Junior Member

τοσο χαλια είναι ρε φιλος? μη μου χαλας το ονειρο. σου ειπα παραπανω τι γινεται με τo site που μου εδωσες. εχεισ καμια άλλη ιδεα για παλαιοτερα θέματα κατατακτηριων???
Old 11-09-2008, 08:20   #9
kallileo
Eminent Member

kallileo's Avatar

Επειδη εχω εναν θειο καθηγητη το μονο μερος που με προτεινε για κατετακτηριες ηταν το πολυτεχνειο...αν και γω θελω πληροφορικη.
Απο αυτα που λεει και ο xabikos στο τμημα επικρατει το κλασσικο χαος που επικρατει σε ολες τις σχολες...Εχω ακουσει οτι πρακτικα ισως και το ΤΕΙ πληροφορικης ειναι πιο δυνατο.

Καποιες πρακτικες γνωσεις δινει η σχολη ή ειναι καθαρα θεωρητικη σε οτι αφορα την πληροφορικη?
Old 11-09-2008, 09:35   #10
xabikos
Senior Member

xabikos's Avatar

Quote:
Originally Posted by zardel View Post
τοσο χαλια είναι ρε φιλος? μη μου χαλας το ονειρο. σου ειπα παραπανω τι γινεται με τo site που μου εδωσες. εχεισ καμια άλλη ιδεα για παλαιοτερα θέματα κατατακτηριων???
Δεν ξέρω τι εμπειρία έχεις από ελληνικά πανεπιστήμια αλλά νομίζω όλα πάνω κάτω το ίδιο είναι. Μόνο το γεγονός ότι δεν υπάρχει κάποιο forum όπου μπορείς να ενημερωθείς και να βρεις υλικό για την σχολή λέει πολλά. Και μιλάμε για ένα τμήμα Πληροφορικής ε! Τώρα βέβαια δεν θέλω να γίνω και η αφορμή να αλλάξεις γνώμη. Πάνω από όλα να κάνεις αυτό που θέλεις. Και αν το θέλεις πολύ να το κάνεις.

Quote:
Originally Posted by kallileo
Επειδη εχω εναν θειο καθηγητη το μονο μερος που με προτεινε για κατετακτηριες ηταν το πολυτεχνειο...αν και γω θελω πληροφορικη.
Απο αυτα που λεει και ο xabikos στο τμημα επικρατει το κλασσικο χαος που επικρατει σε ολες τις σχολες...Εχω ακουσει οτι πρακτικα ισως και το ΤΕΙ πληροφορικης ειναι πιο δυνατο.
Η Πληροφορική δεν έχει καμία σχέση με το Πολυτεχνείο. Στους Ηλεκτρολόγους το πρόγραμμα έχει λίγα πράγματα που αφορούν καθαρά την πληροφορική. Απλά το μεγάλο πλεονέκτημα είναι ότι έχουν από πίσω το ΤΕΕ πράγμα που είναι πολύ σημαντικό γιατί τους εξασφαλίζει στα επαγγελματικά.
Τώρα όσον αφορά το ΤΕΙ δεν μπορώ να πω γνώμη μιας και δεν ξέρω τι δουλειά γίνεται.

Quote:
Originally Posted by kallileo
Καποιες πρακτικες γνωσεις δινει η σχολη ή ειναι καθαρα θεωρητικη σε οτι αφορα την πληροφορικη?
Πιο πολύ παίρνεις θεωρητικές γνώσεις αν και σε μερικά μαθήματα υπάρχουν και ενδιαφέρουσες εργασίες. Σε γενικές γραμμές ισχύει ότι σε όλες τις σχολές φαντάζομαι, δηλαδή για να μάθεις πρέπει να ψαχτείς κυρίως μόνος σου.

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules